REPREZENTACJA ZAWODNICZA SZKOŁY

Szkoła posiada strukturę zawodniczą, do której drogą przesłuchań lub wskazań trenera są kierowani są najlepsi uczniowie, stający się reprezentacją Szkoły RAMADA na zewnątrz (zawody, konkursy, przeglądy, festiwale i inne). W zawodach i innych mogą zatem brać udział tylko uczniowie wybrani drogą przesłuchań lub wybrani przez nauczycieli. Przy każdej z klas, na różnych poziomach zaawansowania i wieku (już od Małej Szkoły Akrobatyki Powietrznej) funkcjonuje dodatkowa klasa/grupa zawodnicza.

Do klas zawodniczych na każdym poziomie kierowani są uczniowie wykazujący wyjątkowe predyspozycje zawodnicze lub już startujący w zawodach.

W ciągu tygodnia realizują oni dodatkowe (pozaprogramowe) przygotowanie techniczne do startów 1h lub 2h. Zawodnicy dodatkowo są zobowiązani do indywidualnych przygotowań pod okiem wybranego trenera RAMADA.

WARUNKI PRZYJĘCIA UCZNIA DO REPREZENTACJI:

- Tancerz musi być uczniem Szkoły Akrobatyki Powietrznej RAMADA

- Obowiązuje przynależność klubowa i godne reprezentowanie klubu.

- Tancerz ma opanowaną technikę na poziomie bardzo dobrym/wyróżniającym w kategorii wiekowej, w  której startuje.

- Osiągać wysokie wyniki egzaminacyjne.

- Posiadać odpowiednią prezencję sceniczną.

- Posiadać dobrą pamięć ruchową i w krótkim czasie przyswajać skomplikowane choreografie.

- Posiadać nienaganną kulturę osobistą.

- Chętnie i rzetelnie podchodzić do pracy na każdych zajęciach, zawodach, wyjazdach.

- Być samodzielnym i potrafić sobie poradzić w sytuacjach stresowych bez pomocy rodzica.

- Wzorowo zachowywać się na każdych zajęciach, zawodach oraz wyjazdach.

- Mieć wzorową frekwencję na wszystkich zajęciach stałych oraz treningach grupy zawodniczej.

- Być koleżeńskim wobec innych tancerzy w swojej grupie, jak i w konfrontacji z innymi grupami startującymi.

- Osiągać wysoką ocenę z całorocznej pracy.