Dla uczniów od 9 roku życia przydział do klas odbywa się drogą przesłuchań, podczas których nasi trenerzy klasyfikują uczniów do klas.

Obecnie prowadzimy nabór do klas podstawowych.

WIĘCEJ O SZKOLE

Szkoła Akrobatyki Powietrznej strukturalnie podlega pod Niepubliczną Szkołę Baletową Szkołę Sztuki Tańca Ramada w Opolu, która jest zarejestrowana w ewidencji niepublicznych szkół artystycznych prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego nr 766/72/2015 i daje możliwość (po pozytywnym zaliczeniu egzaminów) zdobycia certyfikatu ukończenia Szkoły o specjalizacji: Akrobatyki Powietrznej (I etap) oraz ukończenia Mistrzowskiej Szkoły Akrobatyki Powietrznej (II etap).

Innowacyjna formuła kształcenia uczniów pod kątem umiejętności akrobatyczno-tanecznych z wykorzystaniem przyrządów takich jak: koła, szarfy, rury połączone z treningiem tanecznym i akrobatycznym. Kształcenie odbywa się w trybie popołudniowym.

PROGRAM NAUCZANIA

• Autorski program nauczania tworzony w oparciu o wiedzę i doświadczenie.

• Realizacja przedmiotów obowiązkowych i uzupełniających.
  • Prowadzenie działalności innowacyjnej i eksperymentalnej w zakresie metod, obszarów nauczania i organizacji zajęć, mających wpływ na podniesienie jakości procesu edukacji.
  • Wdrażanie nowych rozwiązań organizacyjnych, metodycznych i programowych.
  • Kształcenie w trzech wiodących kierunkach: aerial hoop, pole dance i aerial silks.

CZAS TRWANIA NAUKI

Nauka w szkole obejmuje dwa etapy

KLASA PODSTAWOWA (1-2 lata)*

KLASA BRĄZOWA / KLASA BRĄZOWA ZAWODNICZA (1 rok)

KLASA SREBRNA / KLASA SREBRNA ZAWODNICZA (1 rok)

KLASA ZŁOTA / KLASA ZŁOTA ZAWODNICZA (1 rok)

Do klas zawodniczych na każdym poziomie kierowani są uczniowie wykazujący wyjątkowe predyspozycje zawodnicze lub startujący w zawodach. W ciągu tygodnia realizują oni dodatkowe (pozaprogramowe) przygotowanie do startów 1h lub 2h.

* W przypadku rozpoczęcia kształcenia w klasie podstawowej okres nauki ulega wydłużeniu (1 rok lub więcej – do osiągnięcia umiejętności niezbędnych do przyjęcia do KLASY BRĄZOWEJ)

Do II mistrzowskiego etapu mogą zostać zakwalifikowani tylko absolwenci Szkoły Akrobatyki Powietrznej (I etap), którzy pozytywnie zaliczyli egzaminy kończące klasę złotą i uzyskali certyfikat ukończenia Szkoły.

SZCZEGÓŁY

CZAS TRWANIA ZAJĘĆ:

60/120 minut

CZĘSTOTLIWOŚĆ:

2x lub 3x w tygodniu

KOSZT ZAJĘĆ:

WPISOWE: 350 PLN

LOKALIZACJA:

ul. Jodłowa 31

Zgłoś swój udział w rekrutacji